Animátorská víkendovka

Posledný januárový víkend sme spoločne strávili na fare v Spišskej Belej. Takýto spoločný čas animátorov sme plánovali už skôr, no podarilo sa nám to až teraz. A o čo vlastne išlo?

Cieľom tejto víkendovky bolo utužiť priateľstvá medzi animátormi, posunúť sa ďalej v službe v spoločenstve, spoznať seba a svoje miesto a takisto naplánovať ďalšie veci do budúcna.

V piatok sme začali rôznymi prípravami a svätou omšou v miestnom kostole. Keď sme sa napapali, strávili sme skvelý večer plný radosti, spoznávania sa a modlitby. V sobotu doobeda sme sa mohli dozvedieť od Batmana, že byť v spoločenstve je ako cestovať autobusom. Každý nastúpi, kúpi si lístok, k niekomu si sadne…Taký autobus má presnú cestu, svojho šoféra a poriadok. Od Renátky sme sa dozvedeli o služobnostiach a následne sme spoznávali tú svoju „ovečku“ a začlenili sa do tímov.

Veľmi sme radi aj za otca Mira, ktorý nás potešil svojou prítomnosťou. Po spoločnej liturgii sme sa naobedovali, oddýchli si a vydali sa na prechádzku do okolitej krásnej prírody. Zabavili sme sa aj pri hraní spoločenských hier, znova sme nasýtili hladné žalúdky a prišiel večerný čas modlitby. Ondrej, náš líder, nám rozprával o vízií spoločenstva, o prioritách – že aj napriek tomu, že spoločenstvo nie je na prvom mieste, je potrebné byť v spoločenstve na 100%. Zažili sme aj super čas s Bohom na modlitbe, po ktorej sme sa podelili z víkendovky a napísali svoje „lístky do autobusu“ alebo to, s čím prichádzame do spoločenstva, pre šoféra – Ondreja. V nedeľu sme ešte naplánovali najbližšie akcie, a po spoločnej liturgii sme sa pobrali domov.

Celá táto víkendovka sa niesla v rodinnej atmosfére, kde medzi nami vládla dôvera, radosť a pokoj. V Duchu svätom. Bol to potrebný čas, nie len pre „nakopnutie“ každého z nás, ale aj pre ďalšie fungovanie v spoločenstve, do ktorého chceme ísť naplno! 🙂

 

Nejaké fotky z víkendovky si môžete pozrieť v našej fotogalérii 🙂

anim_om_footer

Leave a Comment

zdieľaní