Oáza nového života

V každom z nás evokuje slovo oáza predstavu vody na púšti. To slovo má aj iný význam, ale stále rovnakú podstatu. Ako oázu označujeme duchovnú formáciu, ktorej úplný základ tvoria viacdňové duchovné cvičenia s názvom Oáza nového života I°, II°, a III°. Počas sedemnásť dňového pobytu najčastejšie v dedinke obklopenej malebnou prírodou Slovenska sa snažíme budovať a zveľaďovať náš kresťanský život, náš vzťah s Bohom. Učíme sa tomu, aby náš život bol odrazom našej kresťanskej viery. Program je zameraný na osobnú modlitbu, ale aj na budovanie spoločenstva. V programe tiež prechádzame celý liturgický rok, a teda počas krátkej doby prežívame slávenie Vianoc, pôstne obdobie, Veľkú noc aj Turíce.

Aj keď základný rozmer oázy je duchovný, určite sa nevyhneme množstvu zábavy, spoznávaniu nových ľudí, budovaniu priateľstiev a objavovaniu okolitej prírody.

Rovnaká podstata dvoch významov slova oáza spočíva v tom, že aj my po dlhom roku, po dlhom putovaní púšťou potrebujeme zažiť čas, kedy sa budeme môcť ovlažiť, napiť a posilniť živou vodou, ktorou je Kristus. Tento čas ti ponúka oáza.


Preto ak si na oáze už bol a túžiš pokračovať v tejto formácii, alebo ak si nebol a chceš posunúť svoju vieru a vzťah s Bohom na vyššiu úroveň, tak práve teba pozývame na Oázu nového života I°, ktorá sa uskutoční 12. až 28. augusta 2016 v škole v prírode v Mikovej.

Cena oázy je 85€. Za túto cenu bude o teba postarané na 17 dní. Skvelé, nie? Ak by ale peniaze boli jediný dôvod, prečo na oázu nepôjdeš, určite nám o tom povedz, nejak to spolu vyriešime. Takisto pre súrodencov sa poskytuje zľava.

PRIHLASOVANIE JE UKONČENÉ. TEŠÍME SA NA TEBA! 

Program začíname v piatok 12.8 o 17:00, na ktorom je potrebné byť včas.

Nezabudni na  >> ČESTNÉ PREHLÁSENIE << o zdravotnom stave, ktoré vyplň a daj podpísať svojmu doktorovi a rodičovi a prines so sebou na oázu. Pozor! Podpis lekára nesmie byť starší ako 3 dni pred začiatkom oázy.


Na oázu budeš určite potrebovať: 85€ + cestovné, čestné prehlásenie, Sväté Písmo (nie v mobile), spacák, zápisník, Hore srdcia, prezuvky, náramkové hodinky, oblečenie sviatočné aj do prírody, hygienické potreby, darček pre ticháča a na Vianoce, lieky, ktoré užívaš.

Na oázu si nepotrebuješ zobrať: výdobytky modernej doby – počítač, tablet, okuliare na virtuálnu realitu, Audi A5, robotický vysávač, …;učebnice do školy, akvárium, … proste čokoľvek, čo ti bude brániť naplno prežiť tento čas 🙂

Veľmi sa na teba tešíme! Ak sa potrebuješ niečo opýtať, neváhaj nás kontaktovať.


Chcel by si vidieť ako to vyzeralo na ONŽ 1° v Šarišskom Jastrabí v roku 2013? Nech sa páči.

Určite povedz o oáze aj svojim kamarátom, nech si to nenechajú újsť 🙂


onz1_sign

Dni na oáze sú pre mňa tými najkrajšími dňami roka. Je to čas, z ktorého celý rok čerpám, vzácny čas rastu, čas tak trochu (dosť) mimo reality, čas osvieženia. Oáza mi zmenila život a mení mi ho každé leto.

Kika

Na svojej oáze jednotke som bola pred 7 rokmi, bola to moja prvá oáza, a môžem povedať, že to bol kľúčový moment v mojom živote. Zakorenila moju vieru, vybudovala vzťah s Bohom  a hlavne ukázala mi skvelých ľudí. 

Julka

top 10 dôvodov, prečo ísť na oázu

1.Pretože konečne zistíš, že sa dá prežiť 15 dní bez mobilu.
2. Taktiež zistíš že skutočná realita, je zábavnejšia než tá virtuálna.
3. Spoznáš, že superhrdinovia naozaj žili a žijú, len majú iné mená.
4. Budeš môcť zažiť, to načo si naozaj stvorený a ak ťa to zaujme tak to žiť aj potom.
5. Pretože žiadna zábava sa nevyrovná radostnému večeru ( nevieš čo to je ? príď a uvidíš)
6.Spoznáš nových ľudí a budeš ľutovať, že si ich nespoznal skôr.
7.Lebo zistíš, že ako človek nemáš len telo ale aj dušu a ducha, ktoré poriadne precvičíme.
8. Pretože možno nenájdeš pohodlie pre tvoje telo, ale o tvoje duchovné dobro sa bude starať tím, zapojený do rôznych služieb a pripravený na tvoje požiadavky (samozrejme aj telesné).
9.Spoznáš, že v jednoduchosti je krása.
10.Naučíš sa, že láska znamená dávať, a čím viac jej rozdáš tým viac ti zostane.


ONZ1_2016

Leave a Comment

zdieľaní